Zdravotní energetické cvičení - čchi-kung terapie

Kde: v prostorách firmy Energy – Centrum zdraví, ul. Českobratrská 15, Ostrava 1.
Kdy: dle domluvy 

Provedení: aktuálně pouze formou individuální pohybové terapie - čchi-kung terapie v rámci psychologického poradenství

Cena: individuální pohybová terapie - čchi-kung terapie v ceně 50 minut psychologického poradenství - 400,- Kč

Kdo vás povede: PhDr. Josef Sýkora

Stačí si vzít tričko, tepláky a chuť ke cvičení smile

 

Energetickým cvičením - čchi-kung terapií:

 • Snížíte psychické napětí – odbouráte stres – úzkost – strach.
 • Posílíte svaly, šlachy, vazy, klouby, promasírujete vnitřní orgány a zostříte své smysly.
 • Zlepšíte si techniku vědomého dýchání, které můžete modifikovat a vyvolat tím významné změny ve svém fyzickém, emocionálním, mentálním a energetickém zdraví.
 • Aktivujete ozdravení endokrinních žláz a orgánů.
 • Podpoříte proudění krve a zlepšíte kvalitu červených krvinek.
 • Posílíte imunitní, nervový a lymfatický systém.
 • Osvobodíte se od starých vzorců chování a naleznete novou kvalitu života.
 • Zvýšíte vnitřní tlak energie a získáte zpět tím svou vitalitu.
 • Získáte léčivé účinky v případě neurologických a kardiovaskulárních chorob, nemocí trávicího a dýchacího ústrojí, onemocnění ledvin, chorob gynekologických, kožních.

 

Je jen jeden člověk, který může změnit tvůj život:
Ty sám!


Energetické cvičení - čchi-kung terapie povzbuzuje celistvý rozvoj osobnosti. Cvičení jsou vhodná k rozpouštění napětí, odbourávání stresu a k povzbuzení životní energie. Zároveň probouzí radost  a Váš postoj k životu získá úplně jinou kvalitu. Změna se promítne i do Vašeho okolí, kde budete šířit spokojenost a štěstí!

Rovněž má léčivé účinky v případě neurologických a kardiovaskulárních chorob, nemocí trávicího a dýchacího ústrojí, onemocnění ledvin, chorob gynekologických, kožních.

Každá hodina má ucelený uzavřený cvičební rámec. To umožňuje komukoliv, tj. mužům i ženám ve věku od 16ti let do minimálně 70 let, navštěvovat a praktikovat jednotlivá cvičení. Energetické cvičení využívá různých pohybů, protahovacích cvičení, statických pozic a dechových cvičení.

Vhodné i pro osoby, jenž mají problémy s pohybovým aparátem, např. artrózou, která se snaží znepříjemnit jejich život a zhoršit jeho kvalitu. Je dobré si uvědomit, že lze nenáročnými pohyby zmírnit potíže v oblasti kloubního narušení a stimulovat tělo k samoléčebnému mechanismu.

Naučíte se zároveň, jak za pomoci dechu uvolnit velkou energii. Tím získáte prostředky, jenž vám umožní měnit nálady, pocity i myšlenkové vzory.

Co nám energetické cvičení - čchi-kung terapie umožňuje?

 • Možnost sebepoznání prostřednictvím vlastního těla, osvobození se od stresu, osvobození se od starých vzorců chování, rozvoj osobnosti a nalezení nové kvality života.
 • Každá lidská zkušenost se manifestuje také na těle. Na základě negativních zážitků, zklamání a poranění vznikají chronické svalové bloky, které člověka svazují a brání mu v jeho rozvoji.
 • Cvičení povzbuzuje životní energii a rozpouští bloky, které se projevují ve formě křečí a vnitřního napětí. Zbavíme-li tělo dlouholetého napětí, rozproudí se také naše myšlenky a pocity a náš postoj k životu získá úplně jinou kvalitu.
 • Každý člověk je schopen se do velké míry utvářet sám.
 • Člověk energetickým cvičením začíná přebírat odpovědnost za svůj život a vědomě pracuje na tom, aby se zbavil stresu a napětí. Začíná vnímat své tělo, udělá si čas na sebe a často poprvé cítí, co to je být v kontaktu sám se sebou a se svým okolím. U všech cviků se musí vcítit do sebe a zažívat tělo prostřednictvím různého svalového napětí a vnímání teploty, popř. vibrace, rozproudění krve, bušení srdce, pulzování krve v tepnách, dýchací pohyby.
 • Lze ovlivňovat pozitivně všechny choroby vznikající na základě psychických problémů - tzv. psychosomatická onemocnění (žaludeční a dvanácterníkové vředy, astma, zažívací problémy, migrénu, poruchy krevního oběhu, alergie).
 • Mnoho lidí ztratilo cit pro své tělo - cvičení umožní znovu začít vnímat své tělo, brát ho vážně a cítit se v něm dobře. Později budete pohyblivější, zlepší se vaše držení těla a pomalu vymizí svalové napětí.
 • Cvičení používá celistvý přístup k člověku - směřuje k nastolení fyzické, duševní a emoční rovnováhy.